Data : 14.września 2013 roku
Godzina : 10:00
Miejsce : Nowy Sącz (Ul.Starowiejska 18 )
Mecz : Helena vs Hart , I liga Juniorów

Przed meczem ambicje i oczekiwania były jasne , wygrać na Helenie żeby móc z optymizmem patrzeć w przyszłość . Porażki nie braliśmy w kalkulację , chcieliśmy zdobyć pierwsze w tym nowym roku trzy punkty .

Do Sącza pojechaliśmy bez Gawrona , T.Hajdugi , Saraty . Do składu wrócili za to Janur i Porębski .

Historia lubi się powtarzać , jednak to my piszemy ją na nowo ! W ubiegłym roku po dwóch meczach mieliśmy w ligowej tabeli 0 punktów , bilans brakowy fatalny ... i dopiero w trzeciej kolejce udało nam się zwyciężyć , tak też było i dziś !

Trener Kosecki desygnował do gry następującą jedenastkę : Cebula - Janur - Porębski - Zawiślan - Grzyb - Ł.Krawczyk - Gródek(C) - Krzak - Wójcik - Jaśkiewicz - Hajduk .

Mecz rozpoczęli gospodarze , i to Hart od razu przejął inicjatywę atakując bramkę Heleny . Przez pierwsze kilka minut nie schodziliśmy z połowy rywala , jednakże efektu brakowego to nie przyniosło . Helena próbowała coś konstruować ale w świetnej formie był Janur którego akcję ofensywne wyprowadzane z defensywy mogły budzić podziw wśród kibiców . Przewaga była widoczna ale nie potrafiliśmy jej udokumentować bramką . Z rzutu wolnego strzelał Gródek ale nie celnie . Chwilę później znów strzela nasz kapitan ale w ręce bramkarza . Długie piłki grana na napastników - Hajduka i Jaśkiewicza robiły dużo szumu ale akcja bramkowa przyszła w 21 min . Gródek przerzuca piłkę do Janura ten na prawej stronie zapędza się pod bramkę rywala , mija zawodników Heleny , podaje do Ł.Krawczyka tez z kolei do Jaśkiewicza który w polu karnym dostrzega Krzaka a ten strzałem po ziemi - WRESZCIE - pokonuje bramkarza gospodarzy ! Jednak radość nie trwała długo , akcja lewą stroną , dośrodkowanie zawodnika Heleny , Janur nie wybija odpowiednio piłki a piłkarzy gospodarzy strzałem w długi róg doprowadza do wyrównania . Była to 24 min.

Później Hart próbował strzelić bramkę na 2-1 jednakże ta sztuka w pierwszej połowie im się nie udała .

W drugiej części gry Orzechowski zmienił Wójcika . Hart rozpoczął od środka i od razu od ataków . W 53 min kapitalną sytuację miał Hajduk ale fatalnie zachował się na 7 m oko w oko z bramkarzem , to powinien być gol . Piłkarze z nad Jeziora Rożnowskiego widząc zmęczenie rywala grali dłużej piłką czym zmuszali do biegania gospodarzy . W 62 min Jaśkiewicz z lewej strony podaje do Krzaka a ten strzałem po ziemi w krótki róg zdobywa bramkę na 2-1 !! Hart wyciągając błędy z pierwszych 45 minut nie cofnął się po bramce ale grał wysoko z dala od własnego pola karnego . W 68 min parę zagrań w środku pola przez Tęgoborzan , Gródek podaje na "klatkę" do Krzaka ten odwraca się z piłką i uderza z powietrza , jednak piłka trafia tylko w słupek . Helena trochę bardziej przycisła i grała dłuższe piłki na swoich napastników . Kilka razy dobrze interweniował Cebula . Okazję do strzelenia bramki miał też Orzechowski ale uderzył obok słupka.

Mecz który musieliśmy wygrać , wygraliśmy ! Jednak dużo pozostaje jeszcze do poprawy , szczególnie tu chodzi o trenowanie . Trener ma nadzieję że od następnego tygodnia na treningach pojawi się więcej juniorów . Bardzo dobry mecz zagrał Janur , którego akcje prawą stroną , a raz nawet lewą , siały duże zagrożenie dla Heleny . W meczu nie grał Gawron ale dobrze zastąpił go Porębski , miejmy nadzieję że w następnym meczu zagramy już w optymalnym składzie .

Bramki :

21' Krzak

62' Krzak

Zmiany :

45' Wójcik - Orzechowski

85' Jaśkiewicz - Popiół

88' Hajduk - Ruchała