Hart Tęgoborze - Nawoj Nawojowa 3:0 (1:0)

Czoch

Krawczyk

Gródek

12 dzień października 2013 roku , godzina 14:00 , stadion nad Jeziorem Rożnowskim , bardzo słoneczne i ciepłe popołudnie . Warunki do grania znakomite . Skład - najmocniejszy !

Nawoj przyjechał do Tęgoborzy jak "czerwona latarnia" ligi , która w tym sezonie jeszcze punktów nie zdobyła . Chociaż woli walki i determinacji gościom nie można było zarzucić .

Trener Kosecki miał pełen komfort wyboru pośród zawodników chociaż nie których osób brakowało . W bramce wyszedł Cebula dalej w linii obrony Orzechowski , Gawron i Zawiślan , przed nimi Porębski , w drugiej linii Łukasz Krawczyk , w środku Gródek z Czochem a na lewej flance Grzyb , w ataku zaś najsilniejsza para , przynajmniej ostatnich lat - dwóch Rafałów - Krzak oraz Krawczyk .

Hart od początku był skoncentrowany na grę piłką , i to robił . Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki miał Gródek , który w 16 min z odległości 30 metrów od bramki huknął z prawej nogi , piłka w powietrzu zmieniała tor lotu kilkukrotnie ale bramkarz zbił ją na rzut rożny . Dużo dobrego robiła linia pomocy , szczególnie środek Czoch , Gródek i włączający się Porębski , grania na naszych napastników przynosiło dużo zagrożenia . W 24 min , świetne dośrodkowanie Gródka z rzutu rożnego idealnie na głowę Czocha a ten strzela na 1-0 ! Kolejne ataki Harta i kolejne zagrożenie , 35 min Krzak wpada w pole karne zagrywa piłkę do środka na 3 metr ale i R.Krawczyk i Grzyb mijają się z futbolówką . Później dwa uderzenia Gródka z dystansu ale nad bramką . Strzelał także Porębski , jednak jego strzał minął bramkę. Hart miał kolejną świetną sytuację , w 39 min , Gródek zagrywa piętą do Grzyba ten przyjmuję piłkę i strzela w słupek . Bramkę jeszcze strzelił Krzak ale ze spalonego ...

Pierwsza część gry zakończona wynikiem 1-0 . Bardzo dużo grania piłką , mnóstwo włączania się Orzechowskiego prawą stroną defensywy , gra tyłem do bramki R.Krawczyka , Czoch i Gródek w środku , bardzo pewny Gawron na stoperze i mogliśmy schodzić z jedno bramkową przewagą na przerwę.

Po przerwie na boisku od 46 min zameldowali się Janur i Jaśkiewicz którzy zmienili następująco Zawiślana i Ł.Krawczyka .

Drugą część gry rozpoczął Hart , znów założenie było proste - grać swoje i nie narażać się na kontry . I to podopieczni Trenera Koseckiego realizowali .W 53 min Gródek znów zagrywa piłkę z rzutu rożnego , spada ona pod nogi R.Krawczyka a ten z pół woleja strzela w prawy róg . Przełamanie naszego napastnika i bardzo ważny gol nie tylko dla drużyny ale i dla samego Rafała . Dalsza część gry znów przebiegała pod dyktando Hartu . W 59 min Gródek zagrywa fantastycznego krosa do R.Krawczyka ten przyjmuje piłkę ale strzela obok bramki . W 68 R.Krawczyk jest faulowany przez bramkarza a sędzia wskazuje na wapno . Specjalista od rzutów karnych wywalcza nam jedenastkę , mógł już to zrobić w pierwszej połowie ale ... i to pozostanie naszą tajemnicą :) Piłkę ustawił kapitan , i bardzo pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał bramkarza gości ! Ale to nie był jeszcze koniec emocji , kilka chwil później rzut wolny z 24 metra , przy piłce są Orzechowski i Gródek , strzela ten drugi , któremu piłka w dzisiejszym dniu "siedziała" na nodze ale trafia w poprzeczkę . Kolejna próby to strzał Krzaka , jednak nie celny i bomba na bramkę Jaśkiewicza która jednak przeszła obok bramki . W 84 min R.Krawczyk przejmuje zbitą piłkę z rzutu rożnego , wychodzi za pole karne , mija dwóch rywali i minimalnie za bardzo wypuszcza sobie piłkę , lepsze przyjęcie równało by się bramką. Jeszcze jedna sytuacja w 89 min , Hajduk zagrywa z rzutu wolnego do Gródka ten z rywalem na plecach obraca się w polu karnym i z bardzo ostrego kąta trafia w słupek .

Nic więcej się nie zmieniło . Bardzo solidny mecz pod względem defensywnym gdzie najbardziej pracowali Orzechowski , Gawron , Zawiślan w pierwszej , Janur drugiej połowie , a także Porębski i wprowadzony , wracający do gry Kościelniak . Wreszcie Cebula może odetchnąć bo zachował on czyste konto . Myślę że będzie to przełomowy mecz i od teraz młodzi zawodnicy nabiorą pewności . Gra w najsilniejszym składzie bardzo mobilizuje .

Bramki :
24' Czoch (Gródek)

53' R.Krawczyk (Gródek)

69' Gródek (rzut karny)

Zmiany :

45' Zawiślan - Janur

45' Ł.Krawczyk - Jaśkiewicz

58 ' Grzyb - Hajduk

65' Czoch - Kościelniak