Remis na początek nowej "serii" . Charakter i ambicja ....

• autor: kamilq7tgb, 2014-04-05 21:41
Remis na początek nowej "serii" . Charakter i ambicja . Cudowny gol

czytaj dalej...

5.kwietnia 2014 roku - to data która na długo zapisze się w pamięci ponad 100 kibiców zgromadzonych na stadionie w Tęgoborzy . Po pierwsze - sama liczba ponad setki kibiców - jest to najwyższa frekwencja jaka w ostatnich kilku latach była na meczu juniorów . Druga - cudowny gol Kościelniaka ... Ale o tym później .

Piękne popołudnie nad Jeziorem Rożnowskim , może trochę wietrznie ale warunki do gry świetne .

Hart w pełnym składzie który grał większość meczy + R.Krawczyk na ławce .
Trener Kosecki desygnował następującą jedenastkę : Cebula - Kościelniak - Gawron - Porębski - Janur - Grzyb - Orzechowski - Gródek(C) - Hajduk - Krzak - Jaśkiewicz

ULKS: D.Cygnarowicz - P.Kaczmarek, D.Szczerba, E.Włodarz , P.Olchawski - E.Koczanowicz, Z.Gryzło, D.Wielgus , B.Mlyczyński - A.Wielgus, K.Baczyński.

Na początek miłe przywitanie obu drużyn . Sędzią głównym Pan R.Jopek z Nowego Sącza . Pierwszą część gry rozpoczęli goście którzy , było to widać od razu chcieli przycisnąć zawodników z nad Jeziora Rożnowskiego ale Ci umiejętnie neutralizowali ich zamiary . Jako tako klarownych sytuacji pod jedną czy też drugą bramką nie było . Był to mecz nie zwykle odznaczający się walką , żaden z zawodników nie odstawiał nogi , zarówno jedni jak i drudzy grali ostro , czasem agresywnie ale w miarę przyzwoitości . Pierwszy strzał na bramkę Cygnarowicza oddał zza szesnastego metra Janur , który po szybko wyprowadzonej kontrze uderzył z powietrza , strzał groźny ale nie na tyle żeby padła bramka . Dużo było agresywności . W 34 min błąd w środku pola , Gawron fauluje zawodnika gości i zostaje od razu ukarany czerwoną kartką . Od tego momentu zaczęliśmy grać w 10. Rzut wolny z 16 metra ale ponad bramką Cebuli . Wtedy też nastąpiła zmiana , kontuzjowanego Krzaka zmienił Ł.Krawczyk .

Często w piłce jest tak że drużyna która gra w osłabieniu nagle dostaję swoistego "kopa" tak jakby jak mówi Kaziu Węgrzyn z Canal+ "ktoś zjadł całe wiadro witamin" . Tak też było w 39 min . Rzut rożny z prawej strony , Gródek wrzuca dobrze "ciętą" piłkę na 11 metr a tam KOŚCIELNIAK STRZAŁEM Z PRZEWROTKI pokonuje bramkarza gości . Cudowny gol Tomka , który wrócił tak na prawdę do drużyny po dłuższej przerwie . To nam dodało "skrzydeł" do końca pierwszej połowy już nic się nie zmieniło . Korzenna miała kilka stałych fragmentów jednak nie potrafiła ich zamienić na bramkę . Natomiast Hart wykorzystał to za sprawą Gródka i Kościelniaka . W przerwie zmieniony został Orzechowski a w jego miejsce wszedł R.Krawczyk .

Od drugiej połowy - zadania w szatni nakreślone zostały jasno - gramy defensywnie i próbujemy grać z kontry oraz dłuższe piłki na R.Krawczyka . I tak też wyglądała druga połowa - ale zadania nakreślone przez trenera były w tym momencie ważniejsze od własnej ambicji , dobro zespołu to priorytet . Korzenna cały czas rozgrywała piłkę od prawej do lewej , do środka , do tyłu ale nic z tego nie wynikało . Hart umiejętnie forsował zasieki rywala . Strzały . jeżeli były to na lekarstwo i to w dodatku takie najgorsze bo niecelne . Tak było przez długie minuty . Aż niestety w 78 min bramkę strzelił Baczyński . Hart jednak nadal grał to co nakreślił Trener Kosecki i nie zajmował sobie głowy straconą bramką . Jednak po dwóch kontrach mogliśmy wygrać ten mecz - najpierw R.Krawczyk podaje do Stochmala który jednak za długo zabierał się do piłki . A później znów R.Krawczyk , tym razem do Gródka który źle na początku przyjął piłkę i jego strzał obronił bramkarz .
Mecz zakończył się wynikiem 1-1 . Z przebiegu meczu i stworzonych sytuacji meczy typowo na remis .

Całą puentą tego spotkania były słowa Trenera Koseckiego po meczu wypowiedziane do zawodników w szatni - "Remisowaliście , prawie wygraliście - wolą walki , determinacją , zaangażowaniem i nie ustępliwością " . To krótkie podsumowanie idealnie odzwierciedla przebieg tego spotkania .

Jest kilka rzeczy które jednak w tej relacji trzeba poruszyć .

Na początek chcę podziękować wszystkim zawodnikom którzy byli na meczu za przyjście - dobrze że było nas tak wielu . To był najcięższy mecz w rundzie więc w dalszych meczach każdy będzie grał więcej .
Pokazaliśmy dzisiaj jak wspomniał trener - walkę , zaangażowanie , ambicję, nieustępliwość - czyli do to czego przyzwyczailiśmy siebie oraz innych . Tak trzeba grać dalej . Zremisowaliśmy z liderem i to na pewno cieszy . Z naszą grą powinno być nam teraz łatwiej . ALE (!!!) - SERIO - nie olewajmy sobie treningów , bo to pokazuje brak szacunku nie tylko do Trenera który z wielkim zaangażowaniem sterował nami dziś przy linii bocznej ale do nas samych . Panowie - TRENINGI TO PODSTAWA !!! Będzie nam łatwiej jeżeli będziemy trenować = proste równanie . Więc trenujemy regularnie wtorek i czwartek o 18.00 . Niech to będzie początek nowej  świetnej serii w tym roku .

Dziękujemy także kibicom którzy dzisiaj pojawili się na stadionie . Grało się przy was świetnie . Liczymy że na następne mecze również będą przychodzić takie tłumy . Dziękujemy :)

Ale na pewno było warto zobaczyć ten mecz . To spotkanie pokazało oblicze najlepszej piłki jaką , śmiało nie zawaham się użyć tego określenia grają Korzenna i Hart mimo swojego niskiego miejsca w tabeli ale to ma swoją inną genezę . Czerwona kartka , wielkie zaangażowanie , CUDOWNY GOL = Po prostu Hart :)

Bramki :
39 ' Kościelniak (Gródek)

78 ' Baczyński (Mlyczyński)

Żółte kartki :
Orzechowski , Krzak , Kościelniak - Kocznowicz

Czerwona kartka : Gawron

Zmiany :

46' Wielgus - Bajorek

80 ' Włodarz - Chronowski

35 ' Krzak - Ł.Krawczyk

46 ' Orzechowski - R.Krawczyk

70 ' Hajduk - Wójcik

80 ' Jaśkiewicz - Stochmal

Kibiców : 116

TRENINGI WTOREK I CZWARTEK O 18:00 !!!!
Udowodniliśmy dziś że jeżeli będziemy trenować regularnie to będziemy w następnych meczach cieszyć się ze zwycięstw .